Przedszkole
Opublikowano 13.10.2022 15:03

PAŹDZIERNIK
BASIA 1

animowany / 53'
Bystra, pogodna bohaterka filmów przeniesie widzów do świata dziecięcej wyobraźni, pełnego radości i przygód.
Basia to bystra pięcioletnia dziewczynka, tytułowa bohaterka książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Oglądając zestaw filmów o Basi, przeniesiemy się do świata jej codziennych przygód. Razem z Basią poznamy jej rodzinę, przyjaciół, wybierzemy się do przedszkola, do zoo i na wycieczki. Przekonamy się, jakie radości i smutki towarzyszą codziennie małej dziewczynce, wspólnie z nią będziemy się uczyć wielu nowych rzeczy. Styl rysunków nawiązuje do wersji książkowej.
Odcinki: "Basia i biwak", "Basia i Anielka", "Basia i dziadkowie", "Basia i upał w zoo", "Basia i nowy braciszek"

LISTOPAD
KICIA KOCIA- MÓWI DZIEŃ DOBRY!

animowany / 44'
W odsłonie serii Kicia Kocia, zrealizowanej na podstawie książek Anity Głowińskiej, poznamy zmagania małej bohaterki z codziennością.
Będzie o nauce zwrotów grzecznościowych, ale także o poznawaniu nowych zawodów (policjant, strażak). Kicia Kocia pokaże nam również, jak spędzać wolny czas, a także rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Polecimy zatem na wyprawę kosmiczną, a potem będziemy zakładać zespół muzyczny.
odcinki: Kicia Kocia mówi: Dzień dobry, Kicia Kocia zostaje policjantką, Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie, Kicia Kocia poznaje strażaka, Kicia Kocia w kosmosie, Kicia Kocia nie chcę się tak bawić, Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny


GRUDZIEŃ
MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY

aktorski / 80'
Para przyjaciół Kacper i Emma oczekują na Święta Bożego Narodzenia. Dziewczynka pragnie, by w ten wyjątkowy czas spadł śnieg. Aby jej marzenie się spełniło, postanawia interweniować u samego Świętego Mikołaja.

Bohaterowie filmu to sympatyczna para przyjaciół: Emma i Kacper. Jest zima, zbliżają się święta, a Emma niecierpliwie wyczekuje pierwszego w tym roku śniegu. Pisze nawet list do świętego Mikołaja, w którym prosi o upragnione białe płatki. Wspólnie z Kacprem starają się wprowadzić w domu bożonarodzeniowy, magiczny i rodzinny klimat. Obydwoje marzą także o tym, by dziadek, który zaplanował spędzenie świąt w górach z przyjaciółką Esther, przyjechał jednak do nich. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby osiągnąć założony cel. Czy im się to uda? Czy na święta spadnie śnieg? Czy spędzą je w rodzinnym gronie?


STYCZEŃ 2024
BASIA 2

animowany / 45'
Zestaw filmów „Basia 2” jest adaptacją czterech książek bardzo lubianej przez dzieci serii, stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Bliskie dzieciom tematy poruszane w filmach sprawiają, że z główną bohaterką może utożsamić się każdy przedszkolak.
Basia to sympatyczna, pięcioletnia dziewczynka kojarzona z poczuciem humoru, charakterkiem, żelkami, które uwielbia i bluzkami w paski. Rezolutna, ciekawa świata z mnóstwem pomysłów na minutę. Nic więc dziwnego, że wzbudza sympatię najmłodszych. Codzienność Basi przedstawiona w filmie, jest świetnym punktem wyjścia dla nauczyciela/rodziców do poruszenia tak ważnych tematów jak: hobby, współpraca, wartość pieniądza, czy odbiór informacji i reklam kierowanych do dzieci.
Odcinki: "Basia i taniec", "Basia i pieniądze", "Basia i telewizor", "Basia i gotowanie"


LUTY
WIKING TAPPI

animowany/54'
Wiking Tappi to niezwykle pogodny, uśmiechnięty i pomysłowy mieszkaniec magicznego Szepczącego Lasu. Nie jest typowym wikingiem, stroni od walk, nie posługuje się mieczem. Znany jest przede wszystkim ze swojej ogromnej życzliwości.
Tappi jest nie tylko obrońcą Szepczącego Lasu, ale też wszystkich jego mieszkańców. Zawsze dba o innych, nie pozwala, żeby komukolwiek z jego bliskich czy przyjaciół stała się krzywda. Zawsze spieszy z pomocą każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Tappi znany jest czytelnikom książek autorstwa Marcina Mortki
Odcinki: "Zamieszanie z zapasami", "Przeogromny kłopot", "Magiczna kołyska", "Opowieść Gawędziarza", "Awantura z wodnikami".


MARZEC
BASIA 3

animowany / 47'
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.
W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.


KWIECIEŃ
PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU

animowany / 70'
Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda!
Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort.