Garfield

Czas trwania: 101 min.
Polska premiera kinowa: 2024
Produkcja: Stany Zjednoczone
Gatunek: animacja / familijny / komedia
Format: 2D dubbing
Dozwolony od lat: b/o

Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem - niechlujnym ulicznym kotem Vicem - Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

BAD BOYS: RIDE OR DIE

Czas trwania: 110 min.
Polska premiera kinowa: 2024
Produkcja: Stany Zjednoczone
Gatunek: sensacyjny
Format: 2D napisy
Dozwolony od lat: 15

Will Smith i Martin Lawrence powracają jako popularny duet gliniarzy, którzy wplątują się w całkowicie inną intrygę niż do tej pory. Ich życie wywróci się do góry nogami, gdy to oni będą teraz zbiegami. Muszą udowodnić niewinność dawnego zwierzchnika, który po śmierci jest wrabiany w korupcję.

KSIĘŻNICZKA MONONOKE

Czas trwania: 133 min.
Polska premiera kinowa: 1997
Produkcja: Japonia
Gatunek: anime
Format: 2D napisy
Dozwolony od lat: 12

Wojownik o imieniu Ashitaka broni swej wioski przed złym potworem. Choć zwycięża, radość jego jest krótka. Potwór podczas walki rzucił na niego klątwę, z której oczyścić go może tylko legendarny bóg zwierząt. Ashitaka rusza na jego poszukiwania. Wkrótce staje w środku konfliktu pomiędzy cywilizacją i mitycznymi siłami natury, które zagrożone przez człowieka wypowiedziały mu wojnę. Po stronie dzikiej natury stoi wychowana przez białą wilczycę księżniczka Mononoke. Walczy ona z władczynią potężnej osady, której działalność zagraża egzystencji zwierząt w dzikich lasach. Ashitaka musi opowiedzieć się za jedną ze stron.