Ostatnio przeglądane

TEŻ GO KOCHAM

kwiecień 11, 2019 0

MAMY2MAMY

marzec 7, 2019 0

POZYCJA OBOWIĄZKOWA

luty 7, 2019 0

Już wkrótce !

 1. DO ZAKOCHANIA JEDEN…

  maj 16, 2019

 2. TEŻ GO KOCHAM

  kwiecień 11, 2019

 3. MAMY2MAMY

  marzec 7, 2019

 4. POZYCJA OBOWIĄZKOWA

  luty 7, 2019

 5. RODZINY SIĘ NIE…

  styczeń 17, 2019

 6. KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI

  grudzień 13, 2018

 7. TAJEMNICA OBJAWIENIA

  grudzień 10, 2018

 8. NIEPOSŁUSZNE

  grudzień 3, 2018

 9. OKO NA JULIĘ

  listopad 26, 2018

 10. POD CIEMNYMI GWIAZDAMI

  listopad 19, 2018

DKF PIĄTY ELEMENT inauguracja sezonu jesienno-zimowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W imieniu Rady DKF PIĄTY ELEMENT zapraszam Państwa na inaugurację sezonu jesienno-zimowego w poniedziałek, 8 października 2018, o godz. 20.00.
Na pierwsze spotkanie przygotowaliśmy dla państwa dokument biograficzny "McQueen". Film miał polską premierę w lipcu, podczas naszej przerwy wakacyjnej; jak co roku jesienią nadrabiamy zaległości. Do końca roku pokażemy 10 głośnych premier kina artystycznego ostatnich miesięcy, jak: "120 uderzeń serca", "Dogman", "W cieniu drzewa", "Nieposłuszne". W naszym jesiennym repertuarze ne znajdą się ostatnie dzieła dwóch mistrzów kina Larsa von Triera i Terry Gilliama, recenzje tych arcydzieł są enigmatyczne i poprawne politycznie; filmy "Człowiek, który zabił Don Kichota" i "Dom, który zbudował Jack" nie zachwyciły widzów i recenzentów. Zamiast nich pokażemy niezwykle interesujące filmy, które nie będą ani miałkie intelektualnie, ani nudne a poruszają problemy współczesnego świata jak "Oko na Julię" i "Letnia szkoła życia". Cały repertuar przedstawimy wkrótce po otrzymaniu potwierdzeń zamówień od dystrybutorów.
Ponieważ nasz wniosek o dotację dla naszego DKF został pozytywnie rozpatrzony w FINA (Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny), więc utrzymujemy ceny karnetów na poziomie lat poprzednich.

"McQUEEN"
Reżyser: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
Występują: Lee Alexander McQueen
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 20 lipca 2018
Język oryginalny: angielski
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 111 min.
Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.
Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?
„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.
(informacje dystrybutora: Gutek Film)
Lech Szymanowski

Media

Newsletter